Blog Perfumowany
piątek, 05 grudnia 2008
Portofino po raz drugi. Kobieta z wody.

Pamiętając rozczarowanie i zdziwienie kompozycją Escale a Portofino Diora z zainteresowaniem odnotowałam inną wodę z Portofino – Aqua di Portofino, niszową włoską markę, której zapach „Donna” zawędrował jakimś cudem do sieciowej perfumerii..

Flakonik stał samotnie na półce z rzadszymi egzemplarzami i zapewne gdyby nie wcześniejsze doświadczenia z Portofino w wersji Diora, nie zwróciłabym na niego uwagi. Początkowo sądziłam, że Donna jest marką, a Aqua di Portofino dizajnerem, ale okazało się, ze rzecz się ma odwrotnie. Mamy zatem Kobietę z wody z portofino.

Samo Portofino kojarzy się wspaniale, przyznajcie. Sam dźwięk tego słowa wywołuje słoneczne, beztroskie wizje, a w nich kobiety w stylu włoskich lat 60. oraz mężczyżni na charakterystycznych skuterach z tamtych czasów.

I okazało się, że zaproponowana przez Aqua di Portofino wizja kobiety to taka La Donna przesiąknięta perfumami swojego Il Uomo (być może za długo przytulona do niego na skuterze). Zapach bowiem jest miły, ale mocne leśne akcenty kojarzą się jednoznacznie z wodą kolońską dla mężczyzn i mocno konotują z Escale a Portofino Diora. Czyli może jednak cos jest na rzeczy? Może trzeba by się wybrać w końcu do tego Portofino, by zrozumieć, skąd ta woda kolońska, cytrusy i dużo, dużo lasu?

W nucie głowy Donny znalazła się cytryna, drzewo oliwne i czerwone jabłko. W nucie serca: jaśmin, magnolia i imbir. W bazie zaś: drzewo sandałowe, cedr i piżmo.

Zapach jest interesujący, ale jako kobieta nie zaryzykowałabym uwodzenia nim żadnego Il Ragazzo. Cedr i cytryna zbyt mocno dają o sobie znać, a imbir sprawia, że zapach jest świdrujący i szybko rzuca się w nos.

Nie przekreślam tej kompozycji. Jeśli lubicie takie klimaty, polecam Wam spróbować. Ja jednak podziękuję w tym momencie. Może kiedyś. W końcu z La Donną jest tak, jak w Rigoletto Verdiego, czy nie...?;)

| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Blog Forum Gdańsk 2010 statystyka